Тривожність
Більшість людей відчувають тривогу перед важливою подією. Проте, тривожні розлади — це стан страху, тривоги та неспокою без видимих причин.
Причини
- Незважаючи на те, що більшість людей у своєму житті відчувають певну форму тривоги, все ще проводяться дослідження щодо причин тривожних розладів.
- Нові дослідження показують, що тривожні розлади є генетичними і мають біологічну основу.
- Тривожні розлади можуть розвинутися через складний набір факторів ризику, включаючи генетику, хімію мозку, особистісні якості і життєві події.
- Для людей, які пережили травму, тривога стає способом захисту, яким мозок і тіло реагують на травматичний досвід. Такі думки та захисна поведінка тривають навіть тоді, коли небезпека зникла.
Типи тривожних розладів
- Генералізований тривожний розлад: хронічне, загострене занепокоєння щодо повсякденних рутинних життєвих подій і діяльності, що триває щонайменше шість місяців; людина майже завжди передчуває найгірше, навіть якщо для цього нема причин. Супроводжується фізичними симптомами: втома, тремтіння, напруга м’язів, головний біль, нудота.
- Панічний розлад: характеризується нападами паніки, раптовим почуттям жаху, яке повторюється без попередження. Фізичні симптоми включають: біль у грудях, прискорене серцебиття, задишку, запаморочення, дискомфорт у животі, відчуття нереальності, страх смерті.
- Фобія: надзвичайо виснажливий та ірраціональний страх перед чимось, що насправді становить невелику небезпеку або взагалі не становить небезпеки; страх призводить до уникнення об’єктів або ситуацій і може змусити людей обмежувати своє життя.
- Соціальний тривожний розлад: страх перед соціальними ситуаціями, в яких людина піддається контакту з незнайомими людьми або можливому контролю з боку інших. Людина боїться, що він або вона діятиме(або проявлятиме симптоми тривоги) у спосіб, який буде вважатись незручним та принизливим, що часто призводить до уникнення соціальних ситуацій і серйозного стресу, коли неможливо уникнути участі в соціальних ситуаціях.
Cимптоми
- Неспокій
- Втома
- Труднощі з концентрацією
- Дратівливість
- Біль в м’язах
- Труднощі зі сном — неможливість заснути, а якщо і вдається, то немає відчуття відпочинку