Розлади настрою
Розлади настрою — це категорія захворювань, які описують серйозну зміну настрою. Захворювання під розладами настрою включають: великий депресивний розлад, біполярний розлад (манія ейфорії, гіперактивності, завищеного его, нереалістичного оптимізму), стійкий депресивний розлад (тривала депресія низького ступеня), циклотимія (легка форма біполярного розладу) і САР (сезонний афективний розлад). Депресія є загальною ознакою психічного захворювання, незалежно від його природи та походження.
Причини
- Люди сильніше відчувають депресію і повільніше відновлюються, якщо вони замкнуті та самокритичні або дратівливі, імпульсивні та гіперчутливі до втрат.
- Тривожні люди також можуть лікуватися алкоголем або наркотиками, які можуть викликати депресію. Подвійний діагноз — зловживання психоактивними речовинами та інший психічний розлад, як правило, розлад настрою — викликає все більш серйозне психіатричне занепокоєння. Незалежно від того, чи зловживання наркотиками викликає депресію, депресія призводить до зловживання наркотиками, чи обидва мають спільну причину, коли залежні люди використовують наркотики для полегшення симптомів, викликаних вживанням психоактивних речовин, виникає порочна спіраль. Кокаїн та інші стимулятори діють на нейротрансмітери в центрі задоволення мозку, викликаючи піднесення, яке змінюється депресією, коли ефект зменшується. Іноді те, що здається серйозною депресією, проходить після відмови від алкоголю чи наркотиків. Люди з серйозними розладами настрою також мають удвічі більший середній рівень нікотинової залежності, і багато хто впадає в депресію, коли намагається кинути палити.
- Депресія також пов’язана з фізичними захворюваннями. Хронічні захворювання, пов’язані з депресією, включають хвороби серця, онкозахворювання, дефіцит вітамінів, діабет, гепатит і малярію. Депресія також є поширеним наслідком неврологічних розладів, включаючи хвороби Паркінсона та Альцгеймера, розсіяний склероз, інсульти та пухлини мозку. Навіть помірні депресивні симптоми пов’язані з вищим за середній рівень артеріосклерозу, серцевих нападів і високого кров’яного тиску. Депресія може імітувати медичне захворювання, і поігршувати фізичне самопочуття людини.