Дискінезія
Дискінезія — це мимовільний руховий розлад, який може розвинутися через кілька місяців або років після прийому певних ліків для лікування біполярного розладу, депресії або шизофренії. Ці ліки (антипсихотики та нейролептики) допомагають контролювати дофамін, хімічну речовину в мозку, яка регулює центри винагороди та задоволення, а також відіграє важливу роль у моторних функціях. Вважається, що дискінезія спричинена надлишковим сигналом дофаміну в мозку. Інші ліки, які використовуються для лікування розладу шлунку, нудоти та блювоти, також можуть спровокувати розвиток дискінезії.
Поширеність
- Кожен, хто лікувався від шизофренії, шизоафективного розладу, біполярного розладу, тривоги та/або депресії та приймав або приймає антипсихотичні препарати, має ризик розвитку дискінезії.
- Ризик розвитку також підвищується: у осіб 55 років і більше, у постменопаузі, в анамнезі зловживання психоактивними речовинами, особи з розладами настрою.
Симптоми
Дискінезія характеризується повторюваними та мимовільними рухами та може виникати лише в одній або кількох частинах тіла. Особливості розладу можуть включати:
- Мимовільні рухи пальців рук і/або ніг
- Поцмокування губами
- Похитування тазом
- Зморщування і стискання губ
- Швидке моргання очима
- Швидкі рухи руками, ногами та тулубом
Симптоми варіюються від легких і розвиваються до серйозних проявів. Важкі випадки можуть включати такі проблеми, як утруднене ковтання чи дихання, порушення мови, змінений вираз обличчя.